SZABOTAGE

SZABOTAGE

SZABOTAGE

VOJTECH SZABÓ JAZZ BAND

Seskupení VOJTECH SZABÓ JAZZ BAND vychází z odkazu velikána francouzského gipsy swingu, kytaristy Djanga Reinhardta, který je považován za jednoho z nejlepších jazzových hráčů i skladatelů vůbec. Vytvořil unikátní virtuózní styl hry „jazz manouche”, známý také jako „gipsy swing.” Oblíbenými rytmy jazz manouche jsou swing, bossa-nova, samba, latin, valse musette, groove, chanson.

Moderních aranže při zachování virtuozity sólového akordeonu zaujmou i širší publikum, než jen vyznavače klasického, mnohdy až těžko stravitelného jazzu. VOJTECH SZABÓ JAZZ BAND se nebojí zařadit i světové popové hity či klasickou hudbu upravenou do swingové podoby. Gipsy swingem se proslavili umělci jako Stephane Grappelli, Edith Piaf, Stochelo Rosenberg, Tchavolo Schmitt, Gus Viseur nebo také současná zpěvačka ZAZ.

V programu, stejně jako na CD Szabotage zazní tři jeho melodie, kromě titulní skladby také Song for Julie věnovaná manželce a Little 5/4 samba napsaná pro dceru. Nové CD Szabotage vyšlo na podzim roku 2020 a navazuje na prvotinu Play accordion z roku 2018.

Vojtech Szabó – akordeon
Pavol Bereza – kytara
Josef Fečo – kontrabas
Josef Bagár – bicí

Song for Julie
Caravan
Libertango
Brazilian Like
For Once in My Life
Night in Tunisia
Szabotage
Little 5/4 Samba

Bára Kodetová & Vojtech Szabó

Bára Kodetová & Vojtech Szabó

BÁRA KODETOVÁ &
VOJTECH SZABÓ

Spojení zpěvu a akordeonu bylo v historii hudby použito mnohokrát. V tomto programu věnovaném především francouzskému šansonu ukazuje Bára Kodetová svůj nádherný, šansonově laděný hlas podpořený fantastickou a citlivou hrou jednoho z našich nejlepších akordeonistů.

Výběr repertoáru:

NĚŽNĚ KRÁSNÁ – Petr Markov
VYLETEL VTÁK – Jaroslav Filip
PADAM…PADAM… – Norbert Glanzberg:
LA VALSE DES LILAS – Michel Legrand
SOUS LE CIEL DE PARIS – Hubert Giraud
LES CHAMPS ÉLYSÉES – Pierre Delanoe
AUTUMN LEAVES – Joseph Kosma
MON DIEU – Charles Dumont

Play accordion

Play accordion

PLAY ACCORDION

Program představuje akordeon jako sólový nástroj. Navazuje na debutové album „Vojtech Szabó: Play Accordion“, které bylo vydané
v roce 2018. Repertoár koncertu Vojtecha Szabó zahrnuje virtuózní skladby od tradičního argentinského tanga až po tango nuevo Astora Piazzolli, francouzské valse mussette, filmovou hudbu, vlastní skladby, jazz / swing a skladby Richarda Galliana.

ASTOR PIAZZOLLA
Oblivion

RICHARD GALLIANO
Tango pour Claude
Spleen
French Touch

ALBERT VOSSEN
Sonnenstich

RICHARD GALLIANO / ALAIN MUSICHINI
Song for Joss

YANN TIERSEN
Le Banquett
La valse d´Amelie
La noyée

EDITH PIAF
La vie en rose

VOJTECH SZABÓ
Song for Julie

ANTOLII BELOSHITZKY
Flamenco

RICHARD GALLIANO
Perle
Laurita

VOJTECH SZABÓ
Szabotage

ASTOR PIAZZOLLA
Yo soi Maria
Libertago

Symfonické tango

Symfonické tango

SYMFONICKÉ TANGO

Program je zaměřený na „argentinské tango nuevo“,  které brazilský skladatel Astor Piazzolla povýšil na ohnivý tanec španělského regionu. Uslyšíte dva nádherné koncerty „Aconcagua“ a „Concierto de Nácar“, v jejichž orchestrálním obsazení dominuje akordeon. „Aconcagua“ je třívětý sólový koncert pro bandoneon. Vojtech ho interpretuje na klasickém akordeonu za doprovodu komorního orchestru. „Concierto de Nácar“ je napsán, kromě hlavního sólového akordeonu, pro dalších osm sólistů. Sólové party většinou hrají vybraní hráči spolupracujícího  orchestru.

Třetí skladbou koncertu je „Tres minutos con la realidad“, orchestrální dílo se sólovým akordeonem. Jsou to „tři minuty reality“ podle Piazzolly. Celý program je obohacen o sólovou složku, kde Vojtech Szabó hraje známá ohnivá tanga Astora Piazzolly, jako například Libertango, Oblivion, Yo soi Maria.

Jako kontrast zařazuje sólista do programu Minuet a Badinerii Johanna Sebastiana Bacha.

ASTOR PIAZZOLLA

Aconcagua (Concierto para bandoneon)
Concierto de Nácar
Tres minutos con la realidad

JOHANN SEBASTIAN BACH

Minuet a Badinerie
z Orchestrální suity č. 2, BWV 1067

Pin It on Pinterest