SZABOTAGE

VOJTECH SZABÓ JAZZ BAND

Seskupení VOJTECH SZABÓ JAZZ BAND vychází z odkazu velikána francouzského gipsy swingu, kytaristy Djanga Reinhardta, který je považován za jednoho z nejlepších jazzových hráčů i skladatelů vůbec. Vytvořil unikátní virtuózní styl hry „jazz manouche”, známý také jako „gipsy swing.” Oblíbenými rytmy jazz manouche jsou swing, bossa-nova, samba, latin, valse musette, groove, chanson.

Moderních aranže při zachování virtuozity sólového akordeonu zaujmou i širší publikum, než jen vyznavače klasického, mnohdy až těžko stravitelného jazzu. VOJTECH SZABÓ JAZZ BAND se nebojí zařadit i světové popové hity či klasickou hudbu upravenou do swingové podoby. Gipsy swingem se proslavili umělci jako Stephane Grappelli, Edith Piaf, Stochelo Rosenberg, Tchavolo Schmitt, Gus Viseur nebo také současná zpěvačka ZAZ.

V programu, stejně jako na CD Szabotage zazní tři jeho melodie, kromě titulní skladby také Song for Julie věnovaná manželce a Little 5/4 samba napsaná pro dceru. Nové CD Szabotage vyšlo na podzim roku 2020 a navazuje na prvotinu Play accordion z roku 2018.

Vojtech Szabó – akordeon
Pavol Bereza – kytara
Josef Fečo – kontrabas
Josef Bagár – bicí

Song for Julie
Caravan
Libertango
Brazilian Like
For Once in My Life
Night in Tunisia
Szabotage
Little 5/4 Samba

Pin It on Pinterest

Share This