Bára Kodetová

Bára Kodetová

HEREČKA, ZPĚVAČKA

Barbora Šporclová Kodetová je česká herečka a zpěvačka pocházející z více než 200 let starého uměleckého rodu. Mezi její předky patří herci Vendelín Budil, Jiří Steimar či sochař Jan Kodet. Jejím otcem byl herec Jiří Kodet a babičkou herečka Jiřina Steimarová.

Je to umělecká osobnost mnoha tváří a talentů. Za svou kariéru účinkovala v těch nejprestižnějších divadlech v Praze – Činoherní klub, Viola, Studio DVA, Spolek Kašpar, Řeznická a další. Pět let byla členkou Národního divadla v Praze. Momentálně účinkuje v Divadle Bez zábradlí a v Divadle Na Jezerce.

Od svých 16 let se objevuje v řadě inscenací, pohádek, filmů, i koprodukčních snímků. Mezi nejznámější patří „Učitel tance“, „Rivers of Babylon“, pohádka „Peklo s princeznou“, nebo americká TV minisérie „Duna“ a „Děti duny“.

Barbora Kodetová se v poslední době zaměřuje na projekty s hlubší tématikou. Připomeňme její účinkování v seriálu „Lynč“ nebo hlavní roli v televizním filmu „Vedlejší příznaky“, pro který napsala námět a spolupracovala i na scénáři. V příštím roce se můžeme těšit na její další spolupráci s Českou televizí. Její láskou a koníčkem se stal zpěv, který by ráda časem využila i pro svou divadelní práci.

Pin It on Pinterest

Share This