VÁNOCE NA MODRÝCH HOUSLÍCH

Unikátní vánoční program plný vánočních písní, melodií a koled navazuje na nejprodávanější album roku 2017 Christmas on the Blue Violin a úspěšné stejnojmenné turné provedené v prosinci téhož roku.Nahrávku překrásných a oblíbených vánočních koled, písní a melodií z celého světa Pavel Šporcl natočil s proslulou Královskou liverpoolskou filharmonií a dirigentem Sebastianem Lang-Lessingem pro hudební vydavatelství Universal Music. Koncertní provedení desky poprvé představil na neméně úspěšném stejnojmenném turné v prosinci téhož roku, a to ve třinácti městech České republiky. Sérii čtrnácti vyprodaných koncertů navštívilo na třináct tisíc posluchačů.

Unikátní program ve speciálních aranžích pro modré housle Pavla Šporcla s doprovodem orchestru oslavuje příchod nadcházejících vánočních svátků  a lahodí posluchačům v čase adventním, a to nejen svojí dramaturgií, ale i scénou a možnými doprovodnými efekty včetně působivé obrazové projekce. Nechybí v něm oblíbené zahraniční koledy jako je Tichá noc, dětmi milované Rolničky, půvabné houslové sólo z filmu Anděl Páně 2, skladba Modlitba, vlastní kompozice Pavla Šporcla a v neposlední řadě tradiční české vánoční koledy s hymnou českých Vánoc Narodil se Kristus Pán. Ta vánoční program určený všem generacím uzavírá, a to zcela přirozeně vyplynuvším společným zpěvem všech umělců i posluchačů v hledišti.

Původní turné Vánoce na modrých houslích sklidilo velké nadšení, vyprodané sály, skvělé kritiky. Na všech dosud uvedených koncertech posluchači ocenili výkony i atmosféru celého večera dlouhými ovacemi ve stoje.

Novinkou roku 2018 je i komorní verze tohoto programu s menším nástrojový obsazením, doplněná o autory z období baroka. Ta ve svém úspornějším provedení slibuje šanci uvedení i posluchačům v menších městech.

Jedinečný program Pavla Šporcla může ozdobit svým hostováním přední česká sopranistka Jana Šrejma Kačírková, dvojnásobná držitelka ceny Thálie a sólistka Národního divadla, renomovaný Český chlapecký sbor Boni Pueri či domácí sbor v místech konání.

Účinkují:
Pavel Šporcl – housle
Symfonický orchestr / Komorní orchestr

Hosté programu – možné obohacení večera:
Jana Šrejma Kačírková – soprán, sólistka Národního divadla a držitelka tří cen Thálie

Český chlapecký sbor Boni Pueri
Pěvecké sbory v místech konání

Obohacení programu do velkých sálů:
Světelný program, scéna s modrými houslemi, projekce s vánoční tématikou

Program:

1. SILENT NIGHT / Tichá noc
2. IN THE BLEAK MIDWINTER
3. NARODIL SE KRISTUS PÁN / Christ The Lord Was Born
4. ALLA TREPACK
5. O HOLY NIGHT / Svatá noc
6. VITAE LUX
7. JINGLE BELLS
8. AVE MARIA
9. WEXFORD CAROL
10. STILLE, STILLE, STILLE
11. GOOD KING WENCESLAV / Dobrý král Václav
12. LO, HOW A ROSE E‘ER BLOOMING
13. THE PRAYER /Modlitba
a další vánočně laděné skladby

Změna programu vzhrazena 

Pin It on Pinterest

Share This