LUKÁŠ SOMMER: DUŠE KYTARY

Lukáš Sommer skladatel: V roce 2017 získala jeho skladba La fine del tempo (Konec času) první cenu v mezinárodní skladatelské soutěže Concorso Novaro, předseda poroty Krzystof Penderecki skladbě udělil také Cenu kritiky a Cenu publika.

V roce 2011 napsal na objednávku festivalu Pražské Jaro flétnový koncert Dopis otci, stal se tak nejmladším osloveným autorem festivalové historie. V roce 2018 zkomponoval pro Nadaci Vize 97 operu Časoplet ke 100. výročí samostatného státu. Jeho skladba na objednávku Pavla Šporcla Gala Violin byla nominována v kategorii Soudobá skladba roku na Classic Prague Awards.

„Časosběrný“ autorský koncert Lukáše Sommera získává na českých a světových pódiích stále větší pozornost. Je inspirován konkrétními životními událostmi, často spjatými s pobytem v jiných zemích. Není jen přehlídkou virtuózní kytarové techniky, často s ingrediencemi flamenca, soulu a jazzové hudby, celý koncert je koncipován jako osobní hudební příběh. V koncertu „Duše kytary“ hraje Lukáš Sommer na nástroje z dílny Richarda Hruše, Petra Semence a firmy Strunal Schönbach.

Od začátku roku 2020 napsal symfonickou báseň Smrtihlav, Sešit Madrigalů pro vokální kvintet a varhany, Smír mezi ctností a krásou pro soprán, smyčcový kvartet a kytaru, Bílou holubici pro hoboj a varhany. Pracuje na nové opeře pro Jihočeské divadlo, skladbě Dvořák Airlines pro smyčcový orchestr a 2. houslový koncert. Uspořádal stream koncert s novým programem s violoncellistou Petrem Nouzovským, vokálním ansámblem Frizzante a nyní chystá též instruktivní recitál věnovaný dětem.

Hommaje a Jan Kaplický

Neopouštěj mě…

Legenda o Viktorce

Píseň pro Lili

Dětská suita (výběr)

Tramín – vzpomínka na Mikulov

Regina Coeli

Variace na píseň Over the rainbow

Indiana – dva dny v Dillí

Windsurfing – pocta Pavlu Steidlovi

Ukolébavka pro Tyšiho

Návrší – triptych na básně Víta Slívy

Druhý dopis otci

Pin It on Pinterest

Share This