Milí přátelé,

máme za sebou další týden. Byl pro mne opět velmi výjimečný a velmi hektický. Podívejte se, co se stalo v týdnu

3. – 9. dubna 2021.

Co mne zaměstnalo:

Dál pokračuji ve svých aktivitách, které považuji za důležité v opětovném nastartování kultury. Sešel jsem se například s předsedou Senátu ČR Milošem Vystrčilem, také jsem inicioval jednání s vicepremiérkou A. Schillerovou a jejími náměstky, na které jsem přizval i kolegy ze sektoru komerční kultury. Zúčastnili se Jana Heřmánková, Alexandr Smutný, Marek Vohralík za Českou obec hudební, Petr Blažek za Asociaci hudebních manažerů (MMF) a Jakub Vedral za Asociaci nezávislých divadel. Zopakovali jsme naše stanoviska a podněty k momentální situaci. A přednesli mnoho návrhů, jak ji řešit. Také jsme vysvětlili, že nastartování celé kultury je dlouhý a mnohem složitější proces, než otevřít obchod nebo restauraci. Paní ministryně si vzala za své, že se ze své pozice vicepremiérky zasadí o co možná nejrychlejší otevření kultury a nastavení jasných pravidel, která stále postrádáme. V případě dalšího uzavření budeme společně hledat nástroje jak kultuře, která patří mezi nejvíce zasažené oblasti, pomoci. Jednání s nejvyššími představiteli státu by měla pokračovat. A já vás o nich budu samozřejmě informovat.

#zazivouhudbu

Všem, kteří jste podpořili můj otevřený dopis a podepsali petici, moc děkuji. Nesmírně si toho vážím.

Co mne potěšilo:

Mám rád chytré lidi, zvláště chytré Čechy. Další z nich, na které můžeme být opravdu hrdí, je teprve 31letý Josef Průša, který zvítězil v anketě Podnikatel roku 2020. Je výrobcem 3D tiskáren, Průša a jeho lidé loni na jaře vyvinuli design ochranného štítu, který následně začali vyrábět a zdarma rozdávat. Celkově rozdali více než čtvrt milionu exemplářů. Štít je plně certifikovaný, firma na sociálních sítích zveřejnila i detailní postup výroby a podle něj tiskli štíty na 3D tiskárnách dobrovolníci v Česku i ve světě.

Co mne pohladilo na duši:

Také mám rád krásu, v životě, v umění, v přírodě. Nabízím Vám on-line prohlídku pražské botanické zahrady, kde rozkvetly ty nejkrásnější a nejvzácnější orchideje. Jednou z nich je i Paphiopedilum delenatii. Pokochejte se společně se mnou…

Čím Vás chci potěšit:

Včera byl Mezinárodní den Romů. Pro lepší náladu Vám posílám Montiho Czardas, který hraju se svou cikánskou kapelou Gipsy Way Ensemble po celém světě a všude pubikum přivede do varu!

Pin It on Pinterest

Share This