SPORCELAIN

SPORCELAIN

Sporcelain

Chcete slyšet Pavla Šporcla v novém stylu? Nenechte si ujít netradiční popový crossoverový program našeho nejoriginálnějšího houslového virtuóza – houslisty 21. století.

Pavel Šporcl v programu vychází ze svého alba, vydaného v roce 2011 pro EMI a jeho pokračování – live nahrávky z roku 2013. Dokazuje, že je všestranným houslistou, kterému kromě klasické hudby nejsou cizí ani jiné žánry. Na koncertě uslyšíte jeho housle v nejrůznějších stylech a zabarveních. Ve virtuózních, rytmických skladbách, za doprovodu elektroniky a bezpočtu bicích nástrojů nebo v překrásných, melodických a emotivních houslových vyprávěních za doprovodu klavíru či symfonického orchestru, při kterých Vám bude naskakovat husí kůže. 

Pavel Šporcl zkrátka nabízí svůj další, přesvědčivý pohled na housle ve 21. století. Program je sestavený jak z jeho vlastních kompozic, tak ze skladeb O. Brouska, A. Morriconeho, K. Jenkinse, J. Brella či R. Holého. Doprovod houslisty zajistí nahrávky podkladů v rozdílném obsazení a udají tak pestrý rámec koncertu.   

Pavel Šporcl je bezpochyby náš nejvýraznější a nejoriginálnější houslista, umělec mezinárodního renomé a patří k vůbec nejpopulárnějším umělcům z oblasti klasické hudby u nás. CD můžete zakoupit na e-shopu agentury.

 

Výběr z repertoáru:

Violin 1st
Capricco fantastique
Boundless
The Prayer
Surprise
Bohemian Nostalgia
Palermo
Na perutích
Magical24
Alla Trepack
Ave Maria


Čtvero ročních dob

Čtvero ročních dob

Pavel Šporcl – Čtvero ročních období

Komorní orchestr Praga Camerata
Umělecká vedoucí Lucie Hůlová

Pavel Šporcl zahájí koncert cyklem Čtvero ročních období Antonia Vivaldiho za doprovodu komorního orchestru. Jeho vystoupení obohatí i další oblíbené a populární skladby, např. Antonin Dvořák – Humoreska, Pavel Šporcl – The Prayer (Modlitba).

Koncert lze doplnit i skladbami Johanna Sebastiana Bacha: Koncert pro housle E dur BWV 1042 nebo Koncert pro dvoje housle a smyčcový orchestr d moll BWV 1043. 

V roce 2008 bylo CD Pavla Šporcla s těmito skladbami oceněno cenou Zlatá deska. CD můžete zakoupit na e-shopu agentury. 

 


Český Paganini

Český Paganini

Pavel Šporcl – Český Paganini

Nejkrásnější a nejvirtuóznější skladby houslové literatury

host: Jana Šrejma Kačírková
Stříbrný soprán v proměnách stylů

Koncert přináší známá mistrovská díla zahraná brilantní technikou, přesto s neuvěřitelnou lehkostí a vřelými emocemi, které tak ve hře Pavla Šporcla často zmiňují zahraniční kritici. Zazní virtuózní koncertní „Fantazie na operu Carmen“ a „Cikánské melodie“ španělského skladatele Pabla de Sarasate, Niccolò Paganini bude zastoupen grandiózní větou „La Campanella“. Vřelý tón melancholické „Meditace“ z opery Thaïs Julese Masseneta nebo vlastní skladba houslisty „Prayer“ jsou protipólem pro Šporclovu virtuózní hru.

Program doplňuje uhrančivý soprán Jany Šrejmy Kačírkové, naší operní hvězdy, a dodá mu další hudební rozměr. Tato nositelka tří Cen Thálie a řady dalších ocenění je sólistkou například Národního divadla v Praze a Brně. V jejím výjimečném podání zazní nejznámější a nejkrásnější operní árie z českých a světových oper – Dvořákova Rusalka, Smetanova Mařenka, Pucciniho Mimi. Naproti opeře překvapí výběrem mistrovsky zvládnutých písní z některého muzikálu: Evita, West side story, Fantom opery nebo Cats.

Na koncertě dojde i k propojení obou mistrů nástroje a hlasu – při jedinečném společném vystoupení. Sledovat oba umělce, kteří ve svých osobnostech spojují různé žánry s dokonalostí a profesionalitou zblízka, patří k nezapomenutelným zážitkům.

Tento program doprovází symfonický orchestr s dirigentem.


Bára & Pavel LEVANDULOVÁ

Bára & Pavel LEVANDULOVÁ

LEVANDULOVÁ

BÁRA KODETOVÁ & PAVEL ŠPORCL

Komponovaný program, připravený pro Divadlo Semafor, v němž poprvé společně vystupují Pavel Šporcl, Bára Kodetová a jejich dcery Violetta a Sophia. Ve večeru věnovaném lásce a rodině zazní písně Hany Hegerové, hity divadla Semafor, skladby A. Piazzolly či Pavla Šporcla. Zazní i píseň Skřipky. Spolupracuje doprovodná kapela Divadla Semafor.


Bacha na Šporcla varhanní

Bacha na Šporcla varhanní

BACHA NA ŠPORCLA

Koncert s varhanami

Partnerem Pavla Šporcla na tomto koncertě je skvělý varhaník Vojtěch Novák.

Vystudoval konzervatoř v Plzni (klavír u Antonína Brejchy a varhany u Jitky Chaloupkové), HAMU absolvoval ve třídě varhaníka Jana Hory. Následovalo postgraduální studium na univerzitě v Essenu (Gisbert Schneider). Od roku 1992 zastává roli pedagoga na Plzeňské konzervatoři, kde je zároveň i zástupcem ředitele. Působí v řadě komorních souborů jako klavírista a vystupuje jako sólista varhaník.

Johann Sebastian BACH
Fantasia a moll BWV 561

Johann Sebastian BACH
Ciaccona z Partity pro housle č. 2 d moll, BWV 1004

Johann Sebastian BACH
Toccata a fuga d moll BWV 565

Georg Friedrich HÄNDEL
Sonáta pro housle D dur, op 1 č. 13 HWV 371

Dietrich BUXTENHUDE
Passacaglia d moll

Johann Sebastian BACH
Siciliano ze sonáty č. 4, BWV 1017

Claude BALBASTRE
Pochod Marseillanů

Pavel ŠPORCL
Variace na píseň „Kde domov můj“

Jules MASSENET
Meditace z opery Thaïs

Účinkují

Pavel Šporcl – housle
Vojtěch Novák – varhany


Pin It on Pinterest