Bára & Pavel LEVANDULOVÁ

Bára & Pavel LEVANDULOVÁ

LEVANDULOVÁ

BÁRA KODETOVÁ & PAVEL ŠPORCL

Komponovaný program, připravený pro Divadlo Semafor, v němž poprvé společně vystupují Pavel Šporcl, Bára Kodetová a jejich dcery Violetta a Sophia. Ve večeru věnovaném lásce a rodině zazní písně Hany Hegerové, hity divadla Semafor, skladby A. Piazzolly či Pavla Šporcla. Zazní i píseň Skřipky. Spolupracuje doprovodná kapela Divadla Semafor.


Můj otec a já

Můj otec a já

BÁRA KODETOVÁ – MŮJ OTEC A JÁ
„Kavárenský povaleč s vidlemi“

Barbora Kodetová připravila pro své fanoušky a posluchače výjimečný večer. Večer plný krásných písní, radosti, vzpomínek na rodinu, ale nejen ji… „Kromě rodiny bych ráda zavzpomínala na velké osobnosti českého divadla, vyznala se ze své lásky k písním a hudbě. Tak, jak mě to naučil můj táta, který miloval hudbu od klasiky, přes všechny dostupné kvalitní žánry, až po Ivana Mládka, Barbru Streisand, podle které jsme pojmenována, a mnoho dalších zpěváků.“

Recitál je možné interpretovat pouze s klavírem, nebo s malou kapelou (klavír, basa, akordeon). Případně je možné přizvat ke spolupráci i M. Nostitz Quartet. Pro nejmenší lokace možno též uskutečnit vystoupení s halfplaybackem.

 

PROČ JISTOTU SVOU ZTRÁCÍM muzikál Sunset Boulevard

WHERE IS IT WRITTEN Yentl 

PAPA Yentl

MAYBE THIS TIME Liza Minelli, Cabaret

VANA PLNÁ FIALEK, POTMĚŠILÝ HOST… Petr Hapka, Michal Horáček

ROZVOD Petr Hapka Zdeněk Rytíř

ČEREŠNĚ Jaroslav Filip, Milan Lasica

MAESTRO TANGO Leo Ferré, Pavel Kopta

NON, JE NE REGRETTE RIEN, MON DIE Edith Piaf a další

Dle možností dané lokace bude vystoupení doplněno o dobové fotografie a hlasové ukázky z dětství Barbory Kodetové.

„Krásný den v neexistujícím čase. Všude jsou rozkvetlé stromy. Včely bzučí. Vítr si pohrává s nově napučeným listím. Vůně jara je všudy přítomná. Kéž by to viděla má holčička. Kéž by vnímala tu krásu probouzejícího se světa kolem. Cítila vánek ve vlasech, když běžíš loukou k chalupě. Vnímala, jak ji obklopuje les a uzavírá její myšlenky do fantazijního světa indiánů, Pipi punčochy, lovců mamutů, dvou divochů a všech příběhů Věry Plívové Šimkové.
První vzpomínku ze svého dětství vnímám jen jako-by z dálky. Vystupuje před mýma očima jasně, ovšem jakoby z filmu Markéta Lazarová…černobílá vzpomínka v mlze. Táta na koni. Táta…ten krásný muž. Špinavé blond vlasy, vypracované tělo, samý sval. Až šlachovitá postava. Asi někde byla i máma. Určitě měla strach. Ona sama nikdy na koni nejela. Možná jsme jezdili často, ale to už netuším. Vidím jen ten jeden okamžik. Táta mě bere před sebe na našeho koně. Velká téměř slepá kobylka jménem Taceta mou mámu děsí, ale mě ne. Mám jí ráda a jsem tak šťastná, že můžu sedět na jejím hřbetě před tátou, a jet. Zpomalený film se mi vrací a vrací stále a znova. Vidím cestu pod kopyty koně, vidím les míhající se kolem mých očí. Možná jsme jen šli, možná klusali, možná to táta vzal cvalem. Bylo by to možné. Táta se s tím nemazlil. S ničím ve svém životě se nemazlil. Možná jen se slovy her, které zkoušel. Byli mi tři roky. Možná i méně.“
(Ukázka z připravované knihy vzpomínek Bára Kodetové)


Bára Kodetová & Vojtech Szabó

Bára Kodetová & Vojtech Szabó

BÁRA KODETOVÁ &
VOJTECH SZABÓ

Spojení zpěvu a akordeonu bylo v historii hudby použito mnohokrát. V tomto programu věnovaném především francouzskému šansonu ukazuje Bára Kodetová svůj nádherný, šansonově laděný hlas podpořený fantastickou a citlivou hrou jednoho z našich nejlepších akordeonistů.

Výběr repertoáru:

NĚŽNĚ KRÁSNÁ – Petr Markov
VYLETEL VTÁK – Jaroslav Filip
PADAM…PADAM… – Norbert Glanzberg:
LA VALSE DES LILAS – Michel Legrand
SOUS LE CIEL DE PARIS – Hubert Giraud
LES CHAMPS ÉLYSÉES – Pierre Delanoe
AUTUMN LEAVES – Joseph Kosma
MON DIEU – Charles Dumont


Tam za tou duhou

Tam za tou duhou

BÁRA KODETOVÁ – TAM ZA TOU DUHOU

Bára Kodetová – zpěv
Michal Worek – klavír

Nostitz Quartet
Petr Bernášek – 1. housle
Václav Vacek – 2. housle
Pavel Hořejší – viola
Petr Šporcl – violoncello

V krásném programu koncertu herečky a zpěvačky Barbory Kodetové zazní písně z muzikálů, jakými jsou Yentl a Sunset Boulevard, či šanony Hany Hegerové, Barbry Streisand a dalších kolegyň, zpěvaček – hereček. Bářin podmanivý hlas a hluboký, citlivý projev podkreslí klavírista Michal Worek a M. Nostitz quartet ve složení Petr Bernášek – 1. housle, Václav Vacek – 2. housle, Pavel Hořejší – viola a Petr Šporcl – violoncello. V duetu se svým manželem Pavlem Šporclem přednesou píseň Hany Hegerové „Lásko má“ a s violoncellistou Petrem Šporclem „Krásně sis to vymyslel“. Michal Worek je nejen klavírista, ale také zkušený aranžer a skladatel a Bára má v jeho osobě citlivého partnera. Jeho skladba „The Circle of Infinity“ zazní za doprovodu kvarteta, které se v programu objeví i se samostatným vstupem.

Program věnovaný muzikálu, šansonu, jazzu i písním kolegyň – hereček / zpěvaček, jako Barbra Streisand, Judy Garland. V něm ukazuje pokračovatelka slavného hereckého rodu svou vášeň pro zpěv.

TYGR Z HOTELU – David Dvořák / Martin Horáček / Vojtěch Jágl

PROČ JISTOTU SVOU ZTRÁCÍM – Andrew Lloyd Webber / Michael Prostějovský

KOLO MLÝNSKÉ V SRDCI MÉM – Michel Legrand / Pavel Vrba

PAPA, CAN YOU HEAR ME? – Michel Legrand / Marilyn a Alan Bergman

ON SE VRÁTÍ  – Martin Chodúr

BRING ON THE MEN –  Frank Wildhorn / Leslie Bricusse, Steve Cuden

LIKE AN ANGEL PASSING THROUGH MY ROOM  – Benny Andersson / Bjoern Ulvaeus

OVER THE RAINBOW –  Harold Arlen / Yip Harburg

I BELIEVE (JÁ UŽ VÍM) – Ervin Drake, Irvin Graham/ Eduard Krečmar

ŽILA SOM SPRÁVNE (MY WAY) – Claude François a Jacques Revaux / Milan Lasica


Pin It on Pinterest