Pavel Šporcl – Český Paganini

Nejkrásnější a nejvirtuóznější skladby houslové literatury

host: Jana Šrejma Kačírková
Stříbrný soprán v proměnách stylů

Koncert přináší známá mistrovská díla zahraná brilantní technikou, přesto s neuvěřitelnou lehkostí a vřelými emocemi, které tak ve hře Pavla Šporcla často zmiňují zahraniční kritici. Zazní virtuózní koncertní „Fantazie na operu Carmen“ a „Cikánské melodie“ španělského skladatele Pabla de Sarasate, Niccolò Paganini bude zastoupen grandiózní větou „La Campanella“. Vřelý tón melancholické „Meditace“ z opery Thaïs Julese Masseneta nebo vlastní skladba houslisty „Prayer“ jsou protipólem pro Šporclovu virtuózní hru.

Program doplňuje uhrančivý soprán Jany Šrejmy Kačírkové, naší operní hvězdy, a dodá mu další hudební rozměr. Tato nositelka tří Cen Thálie a řady dalších ocenění je sólistkou například Národního divadla v Praze a Brně. V jejím výjimečném podání zazní nejznámější a nejkrásnější operní árie z českých a světových oper – Dvořákova Rusalka, Smetanova Mařenka, Pucciniho Mimi. Naproti opeře překvapí výběrem mistrovsky zvládnutých písní z některého muzikálu: Evita, West side story, Fantom opery nebo Cats.

Na koncertě dojde i k propojení obou mistrů nástroje a hlasu – při jedinečném společném vystoupení. Sledovat oba umělce, kteří ve svých osobnostech spojují různé žánry s dokonalostí a profesionalitou zblízka, patří k nezapomenutelným zážitkům.

Tento program doprovází symfonický orchestr s dirigentem.

Pin It on Pinterest

Share This