Milí přátelé,

máme za sebou další týden a já k Vám opět přicházím se souhrnem toho, co mě zaujalo, potěšilo i rozladilo v týdnu

6. – 12. února 2021

Minulý týden se udělovaly Ceny české filmové kritiky:

>>>
Vzpomenete si, kdy a na čem jste byli naposledy v kině? Šarlatána jsem sice neviděl, ale setkal jsem se s jeho režisérkou, paní Agnieszkou Holland, velmi příjemnou dámou, která přesně ví, co dělá. Jsem rád, že náš kamarád Ivan Trojan získal cenu za svůj výkon v tomto filmu. A moc mne potěšilo, že se právě tento snímek probojoval do užší nominace na letošní Oscary. Mezi ženami zvítězila Magdalena Borová za roli ve filmu Krajina ve stínu. Magdu si pamatuji před lety ze Studia Dva, kde účinkovala s mojí ženou ve hře Podzimní sonáta. Oba filmy, o kterých zde píši, se vracejí do naší historie, která ne vždy byla hezká a příjemná, ale myslím, že je nutné na čestné lidi a hrdiny minulosti nezapomínat. A mimochodem, obě postavy byly natočeny na základě skutečných osob.

Už skoro milion lidí se nakazil Covid-19,

touto vážnou nemocí. Jejich plazma obsahuje protilátky, kterými se léčí nemocní se závažným průběhem. Chci poprosit Vás, kteří jste tuto nemoc prodělali, cítíte se dobře a chcete pomoci, podívejte se na stránku Českého červeného kříže na informace. Darováním své plazmy můžete zachránit život.

Jako Budějčák i jako člověk jsem se rozhodl tento skvělý projekt podpořit, více se můžete dozvědět i na mém facebooku.

Tento týden jsem natáčel několik spotů:

pro jednu mezinárodní společnost k příležitosti předávání jejich výročních cen. Původně se vše mělo konat živě, ale nakonec se firma rozhodla předávání uskutečnit online. Kromě znělky, začátku Novosvětské symfonie A. Dvořáka, jsem hrál i svoje skladby Surprise a Magical 24. Bylo to velmi milé a vzrušující natáčení. Na chviličku se za mne stal (asi poprvé v životě) montér o). Prostě i hraní na housle může být vzrušující a někdy i trochu neobvyklé. Ale vše jsme zvládli na jedničku.

Dnes si představíme další z Paganiniho Capriccií.

Tentokrát č. 2. Velmi těžký kousek v h moll, tempo Moderato, tedy mírně rychle. Obtížnost spočívá ve skocích přes struny ve vysokých polohách a nekomforním roztahování prstů levé ruky. I toto Capriccio jsem natočil na mé CD Paganini pro Supraphon. Vy si poslechněte provedení 16 letého Maxima Vengerova z roku 1990.

 

Pin It on Pinterest

Share This