Milí přátelé,

máme za sebou další týden a já k Vám opět přicházím se souhrnem toho, co mě zaujalo, potěšilo i rozladilo v týdnu

20. – 26. února 2021

 

Co bylo pro mne důležité:

V neděli 21. února by se dožil 100 let slavný ilustrátor Zdeněk Miller. Dal nejenom nám, ale celému světu slavného krtečka. Také jste na něm vyrostli? Myslím, že všechny děti ho milovaly a milují dodnes. Jednu jeho příhodu Vám nabízím.

Na co jsem se díval:

Viděl jsem dnes už kultovní horor The Shining (Osvícení) režiséra Stanleyho Kubricka s Jackem Nicholsonem v hlavní roli. Ve filmu byla použita hudba skvělých skladatelů, jako byli Hector Berlioz, Béla Bartók nebo György Ligeti. A právě ukázku skladby Bély Bartóka Music for Strings v provedení berlínské filharmonie pod taktovkou legendárního Herberta von Karajana Vám nabízím k poslechu.

Kde budu hrát:

V Národním divadle na obrovském koncertě Národ sobě – kultura tobě, kde vystoupí muzikanti napříč všemi žánry. Zahraji Vám v exkluzivním provedení svou skladbu Magical 24, na které se mnou bude spolupracovat beatboxer Jaro Cossiga. Klasická hudba se opravdu nedá spoutat žádnými hranicemi. Podívejte se v sobotu večer na přímý přenos ČT Art.

Mimochodem, pokud se Vám skladba líbí, rád Vám ji zašlu v nejlepší kvalitě na designovém USB flash disku, stačí se podívat do mého e-shopu. Jsou tam pro Vás i jiné dárky, třeba jimi někoho potěšíte.

N. Paganini – 24 Capriccií

Dnes Vám představím další, tentokrát č. 4 z 24 Capriccií pro sólové housle. Patří k těm nejtěžším. Po pomalém začátku přijdou přetěžké pasáže v terciích s přesahy do decimových stupnic. Levá i pravá ruka neví, kam dřív. Kdo zahraje toto Capriccio, zvládne už i všechny ostatní. Teď ho právě cvičím – držte mi place o))) Zde je ukázka ve skvělém provedení Alexandra Markova.

Pin It on Pinterest

Share This