Milí přátelé,

máme za sebou další týden a já k Vám opět přicházím se souhrnem toho, co mě zaujalo, potěšilo i rozladilo v týdnu

 

18. – 22. ledna 2021

 

Zaujala mě kniha

Kód života od Roberta Plomina.
Pokud máte problémy s výchovou dětí, zbystřete. Toto je neskutečná kniha nejen o DNA, ale především o tom, jak DNA ovlivňuje naše životy a budoucnost. Výchova dětí se zdá být po přečtení této knihy zbytečností. To hlavní, co určuje naše životy, chování, talenty, ale i nemoci, je uloženo právě v DNA. A boj proti ní je takřka zbytečný…

showtime Prima

O tom co dělám, jak žiji, cvičím na housle

O tom všem je tato reportáž pořadu Showtime, kterou jsme natáčeli v blízkém okolí místa, kde žiju. Ovšem to, co v reportáži uvidíte, tedy situaci, kdy mi bezdomovec věnoval 200 Kč za mou hru – to jsem ještě nezažil o).

Objevil jsem nedávno zajímavé dílo,

které jsem dosud neslyšel. Je jím Symfonie č. 1 ruského skladatele Sergeje Rachmaninova.

Rachmaninov vynikal především klavírními skladbami a koncerty. Ale i jeho orchestrální hudba je nádherná. Pokud jeho kompozice neznáte, doporučuji si je poslechnout a nastudovat. Jsou plné vášně a nádherných melodií.

plánované očkování

Zaujala a vlastně spíš šokovala

mne tabulka o tom, jak dlouho by současným tempem probíhalo očkování.

Pokud vše bude probíhat v dosavadním tempu, znamená to pro mě a mé kolegy z kultury, že budeme moci volně začít hrát v roce 2026, kdy budou naočkovaní všichni. Věřím, že se to nestane, ale i termín dokončení vakcinace v červnu 2022 mne nenechává klidným. Chaos, jaký provází očkování u nás, je nevídaný. Když to srovnám s Izraelem, kde očkují téměř 100 tis lidí denně, je mi hodně smutno.

Pin It on Pinterest

Share This